Криминалисти от Бургас разкриха крадците на товарен автомобил

Снимка: Infomreja.bg

Бил разглобен в пункт за черни и цветни метали в Сливен

На 20 август в Пето Районно управление - Бургас, е получено съобщение за това, че от частен имот, разположен в кв. «5-ти километър», два дни по-рано е отнет товарен автомобил «Мерцедес 813» с бургаска регистрация.

От проведените съвместни полицейски действия на служители от отдел «Криминална полиция» при ОДМВР - Бургас, и Пето Районно управление – Бургас, е установено, че извършители на престъплението са двама бургазлии / на 21 и 38 години/, които се представили за собственици на товарния автомобил и въвеждайки в заблуждение двама мъже от сливенските села Радецки и Глуфишево, им го продали за сумата от 1 200 лв.

Констатирано е, че товарният автомобил е транспортиран с помощта на специализиран автомобил / «Пътна помощ»/ до площадка за изкупуване на черни и цветни метали, разположена в Сливен, където е разглобен.

Двамата извършители на деянието направили пълни самопризнания.

Работата по документиране на цялостната им престъпна дейност продължава от служители на Пето Районно управление - Бургас. 

 

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода 2za

FACEBOOK