Кирил Калфин изненадан от оставката на Даниела Годинова

снимка: ГЕРБ

Депутатът от ГЕРБ от Кюстендил Кирил Калфин обяви, че е изненадан от решението на областния управител Даниела Годинова да подаде оставка.

„Преди няколко дни разговарях с нея за връщането на едно от решенията на Общинския съвет в Кюстендил, касаещо избора на нов председател на съвета и я посъветвах да спази закона. Не знаех предварително за решението й, както и това, че различни хора от общинската структура на ГЕРБ са се опитвали да й влияят за това, кое е правилно в този случай”, каза Калфин.

„Сигурен съм, че в общинската структура на ГЕРБ не биха правили нищо, без знанието и решението на областното ръководство", обясни още народния избраник.

Още в началото на годината Кирил Калфин бе един от хората които казаха, че Годинова е човек запознат с управленските и качества и умения, както и с това, че тя е човек диалогичен и подготвен, за да заеме свободното място на областен управител.

Припомняме, че Даниела Годинова бе зам.-областен управител, но след като областния управител Любомир Анчев получи обвинение от прокуратурата за злоупотреба със служебно положение и опит за ощетяване на държавната хазна, след което с решение на Правителството за вр.и.дл. на поста бе назначена Даниела Годинова.

Областен координатор на ГЕРБ е депутатът Валентин Микев, който според някои информации бил подал своята оставка още на 26 декември, а до този момент отговор няма. Ръководител на общинската организация е Любомир Анчев.

 

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода aa6

FACEBOOK