НачалоБлагоевградКатастрофиралият бус с мигранти: Собственикът е от Благоевград, има 50 фирми

Катастрофиралият бус с мигранти: Собственикът е от Благоевград, има 50 фирми

„24 часа“: 47-годишен мъж, на чието име се водят близо 50 фирми, е издирван като част от канала за трафик на мигранти и катастрофата с буса край Чирпан в неделя. В. К. М. преди повече от 10 г. е живял на квартира в Благоевград. Това му е и адресната регистрация и на адрес в кв. „Грамада“ е издадена личната му карта. Част от фирмите са също на този адрес, а други – в Разлог.

В къщата повече от 10 г. няма наематели. Преди време идвали доста хора там, застоявали се по няколко дни, после изчезвали за известно време и пак се появявали. Никой от съседите не знае откъде са били тези хора и къде са заминали. И досега на вратата на къщата непрекъснато с лепят съобщения от колекторски фирми и други институции за дължими суми.

Собственикът на катастрофиралия бус с мигранти край Чирпан пък по документи е В. С. М., който е социално слаб и малоимотен. Говори се, че срещу дребна сума, колкото да се почерпи, се е съгласил на негово име да се води бусът. Трима души го уговорили да стане собственик на няколко буса. С един от тях са били заловени мигранти и в началото на януари. Тогава мъжът бил разпитван, но се оказало, че нищо не знае.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам