Служители на „Пътна полиция“ в Перник са установили водач на лек автомобил, който е представил фалшива книжка, съобщиха от МВР.
Проверката е извършена вчера на автомагистрала „Струма“, в района на Перник, където на бензиностанция е спрян за проверка 54-годишен мъж от Ботевград, управлявал автомобил „Фолксваген“.
Той е представил фалшива шофьорска книжка – образец на Република Хърватия, издадена на името на хърватски гражданин.
По случая е образувано досъдебно производство, което продължава под надзора на прокуратурата.
В отделен случай жител на с. Драгичево е привлечен като обвиняем за управление на автомобил след употреба на алкохол.
На 13 април в селото е проверен лек автомобил „Пежо“, управляван от 74-годишен местен жител.
Техническото средство е отчело 1,57 промила алкохол в издишания въздух, а последвалият лабораторен анализ е потвърдил концентрация над 1,2 промила. Мъжът е привлечен като обвиняем.
Паралелно с това в Перник е проведена специализирана полицейска операция срещу незаконни гонки и дрифтове в периода 17–21 юни.
На 19 юни след 22:00 ч. са проверени два паркинга в централната част на града – при зала „Борис Гюдеров“ и зад бившето кино „Кракра“. Извършени са проверки на 159 моторни превозни средства.
В рамките на контрола са съставени 57 фиша и 3 акта по Закона за движение по пътищата. Връчени са още 45 наказателни постановления и 26 електронни фиша за вече установени нарушения.
По време на операцията е засечен и водач, управлявал автомобил с 2,24 промила алкохол в издишания въздух.
От полицията подчертават, че засиленият контрол върху нарушенията на пътя продължава.

