Търгът ще се състои ден преди официалното закриване на джаза
Чичо Ковач от Банско извая джаз от желязо, за да дари добро.
Историята е от старо Банско и се случва по време на джаз фестивала.
В нея е замесен Радослав Сарафов – потомствен ковач, който е част от алеята на занаятите.
Тя се намира точно под часовниковата кула на площад „Възраждане“ и в нея може да се видят всякакъв вид дейности – сред които и коването на топло желязо и изработката на десетки рози и декорация.
Сарафов, известен като Чичо Ковач, решава, че едно произведение може да бъде не само част от културната програма, съпътстваща фестивала, но ще бъде в помощ на някого.
Приятели, през последните няколко дни, по време на джаз фестивала в Банско, аз и група мои колеги вложихме време, умения и сърце, за да сътворим една малка, но специална скулптура.
Първоначално замисълът беше друг, но в последния момент решихме да ѝ дадем още по-голяма стойност – като я обявим на търг, а събраните средства дарим за благотворителна кауза, обяви банскалията.
Търгът ще се състои ден преди официалното закриване на джаза - на 9 август, от 10:00 до 17:00 ч.
Мобилната ковачница се намира пред централния вход на църквата. Наддаването може е да е и онлайн, под публикацията във фейсбук.
Първоначалната цена е 1500.00 лева.
Вашата подкрепа е повече от важна – тя ще превърне изкуството в помощ и надежда!, завършва Радо.