МБАЛ „Д-р Асен Велев“ в Разлог обявява свободни места за лекари специализанти, съобщиха от лечебното заведение.
Болницата открива позиции по четири направления – „Анестезиология и интензивно лечение“, „Вътрешни болести“, „Клинична лаборатория“ и „Хирургия“, като за всяка специалност е предвидено по едно място.
Кандидатите трябва да подадат заявление в свободен текст, диплома за професионална квалификация, удостоверение за членство в БЛС, както и документ за владеене на български език и професионална терминология, когато кандидатът е чужд гражданин. Класирането ще се извършва по критерии, включващи среден успех от следването и държавните изпити, оценките по дисциплини, свързани със специалността, резултат от проверка на знанията и допълнителни умения, релевантни за длъжността.
Документите се приемат до 10 септември 2026 г., включително, до 16:30 ч., в деловодството на болницата на ул. „Св. Св. Кирил и Методий“ № 2 в Разлог. Всички кандидати с редовни документи се допускат до участие в конкурса съгласно Кодекса на труда.
Лечебното заведение е акредитирано като база за следдипломно обучение, като със заповед № РД‑01‑88/30.01.2026 г. на министъра на здравеопазването е получило акредитационна оценка „отлична“ за срок от пет години. Болницата провежда клинично обучение на студенти по специалности медицинска сестра, медицински лаборант и рентгенов лаборант, както и следдипломно обучение на лекари по направления като анестезиология, вътрешни болести, кардиология, клинична лаборатория, нервни болести, образна диагностика, педиатрия и хирургия.
МБАЛ „Д-р Асен Велев“ има сключени договори за обучение с Медицински университет – Пловдив и Медицински университет – София, което разширява възможностите за практическа подготовка на специализантите.

