НачалоБългарияБаща и син са арестувани за разпространение на наркотици и лекарства чрез...

Баща и син са арестувани за разпространение на наркотици и лекарства чрез куриер

ИЗТОЧНИКМВР

Полицаи от Шесто районно управление задържаха баща и син, заподозрени в разпространение на наркотични вещества и лекарства на специален режим, като за доставките са използвали услугите на известна куриерска фирма.

Специализираната полицейска операция е проведена вечерта на 17 август в столичните квартали „Княжево“, „Дружба“ и „Манастирски ливади“, след като криминалистите са получили оперативна информация за дейността на двамата мъже.

В хода на действията служителите на реда са установили автомобила им, паркиран пред офис на куриерската фирма. При последвалото претърсване в колата, собственост и управлявана от 27-годишен столичанин, са открити над 1200 блистера „Ривотрил“, „Бромазепам“, „Белбиен“ и „Оксикодон“, 900 таблетки „Зопиклон“, 120 таблетки „Тамол“, спринцовки с инсулин, три черни кутии с бяло прахообразно вещество, осем шишета с препарат „Слим“ и 15 550 евро. При личния обиск на мъжа са иззети допълнително 12 400 евро и 100 британски паунда.

Полицаите са извършили претърсване и в жилището на 50-годишния баща, откъдето са иззети над 6200 евро. Действията са продължили в нает от двамата апартамент в кв. „Манастирски ливади“, където са намерени още над 1500 блистера „Трамадол“, „Ривотрил“, „Белбиен“, „Бромазепам“, „Ксанакс“ и други лекарствени препарати.

Проверени са и магазин, и козметичен салон в същия квартал, където са открити 25 чувала с дрехи, носещи обозначения на известни търговски марки без съгласието на притежателите на правата. От жилището на 27-годишния в ж.к. „Дружба“ е иззет и нерегистриран газов пистолет.

Двамата мъже са задържани за срок до 24 часа, а по случая е образувано досъдебно производство по чл. 354а, ал. 1 от НК. След доклад на материалите в Софийската градска прокуратура са им повдигнати обвинения и с прокурорски постановления са задържани за срок до 72 часа.

Работата по документиране на престъпната дейност продължава. Подробности за случая бяха представени на брифинг от заместник-началника на Шесто РУ комисар Асен Ушатов и говорителя на Софийската градска прокуратура прокурор Николай Николаев.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам