НачалоСвятАнсамбълът ни грабна среброто на финала с пет обръча на Европейското в...

Ансамбълът ни грабна среброто на финала с пет обръча на Европейското в Баку

Ансамбълът на България за жени спечели сребърен медал на финала с пет обръча на Европейското първенство по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).   Абсолютните шампионки в многобоя Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова изпълниха отлично композицията си и бяха оценени с 35250 точки, от които 19.100 за трудност, 7.600 за изпълнение и 8.550 за артистичност, съобщава nova.

Това е втори медал за възпитаничките на Весела Димитрова след златото вчера, а те ще имат шанс за отличие и във финала на ленти и топки, съобщава специалният кореспондент на БТА Ива Кръстева.

Европейската титла на обръчи спечели Израел с 35.800 точки, а на трета позиция се нареди Италия с 34.950 точки.

България вече има 13 медала от шампионата – пет златни, пет сребърни и три бронзови. До края на днешния ден предстои още един финал – на три ленти и две топки при ансамблите.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам