Областният управител Васил Трендафилов и заместник областният управител Али Хатип проведоха работна среща с народни представители от „Прогресивна България“. Разговорът беше посветен на ключови теми, свързани с развитието на област Благоевград, подобряване на инфраструктурата и подготовката за предстоящия пожароопасен сезон.
В срещата участваха депутатите Александър Попов, Георги Кунчев, Георги Григоров, Рашко Динков и Стоян Тричков. Обсъдени бяха актуални въпроси за региона, включително необходимостта от по-добра координация между законодателната власт, Областна администрация – Благоевград и местните власти.
Акцент в разговора беше поставен върху взаимодействието между институциите, така че да се постигне по-ефективно решаване на проблемите, свързани с инфраструктурата, регионалните проекти и превенцията на рискови ситуации през летните месеци.
Бяха засегнати и теми, свързани с реализирането на приоритетни проекти и създаването на по-добри условия за икономическо и социално развитие на областта.
Областният управител Васил Трендафилов подчерта, че подобни срещи ще бъдат проведени и с народни представители от всички политически партии в региона, с цел постигане на ефективно сътрудничество по значими въпроси за област Благоевград.

