НачалоБлагоевградТалант от село Полена е новият шампион по борба в категория до...

Талант от село Полена е новият шампион по борба в категория до 84 кг

В конкуренцията на 50 състезатели от 30 клуба в страната в кат. до 84 кг на държавнето първенството по свободна борба, златен медал спечели Милан Благоев. Във финала на категорията Благоев тушира Валентин Софияди и завоюва титлата държавен шампион.

В тази категория на държавното в тренировъчната зала „Арена Армеец” в София отсъстваше най-добрият ни борец Михаил Ганев. Световният шампион от 2010 година в същото време участваше на финалите в германската бундеслига за купа Майнц.

Благоев обаче бе наблюдаван от старши треньор на националния отбор по свободна борба Валентин Райчев, който остана впечатлен от изявите на Милан.

С успеха си на първенството Благоев си гарантира място в разширения национален отбор, който ще се готви за предстоящото европейско първенство през месец март в Грузия.

Благоев е състезател на Славия 2009, но тръгва за голямата борба от Македонска слава Благоевград, където тренира под ръководството на Георги Шапков.

Момчето от село Полена извоюва шампионското си място в деня, в който трябваше да връчи на стадиона в Симитли специалната награда на кукерския фестивал, която ежегодно се присъжда в памет на баща му Васил Благоев – един от най-ревностните пазители на кукерската традиция в симитлийска община.

Кметът Апостол Апостолов обеща специално отличие и награда за човека, донесъл републиканското злато в Симитли.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам