Съдят шофьор от Благоевград, причинил смъртта на четирима души при ПТП в Кресненското дефиле

Снимки: Infomreja.bg

Окръжната прокуратура в Благоевград изправя на подсъдимата скамейка 54-годишния Валентин С. от Благоевград, причинил смъртта на четирима души при катастрофа в Кресненското дефиле. Извършеното от него престъпление е по член 343, ал. 4 от Наказателния кодекс.

Случаят е от 11 юли 2014 г., когато Валентин С. управлявал лек автомобил "Мерцедес Вито", движейки се по главен път Е-79 в посока от Сандански за Благоевград. В микробуса, собственост на местната агенция "Оазис-А", са пътували туристи, които са се прибирали от екскурзия в Гърция.

В нарушение на установените в Закона за движението по пътищата правила водачът е шофирал с превишена скорост – 102 км/ч, при максимално разрешена 90 км/ч. 

Към 16 часа, след десен завой в района на "Османска чешма", той загубил контрол и микробусът излязъл вдясно от платното. В резултат на това возилото се ударило в задната част на паркиран на уширение извън пътното платно ТИР с румънска регистрация „Рено Магнум“ с прикачено полуремарке. 

Случаят е особено тежък, тъй като Валентин С. по непредпазливост е причинил смъртта на четирима души - 67-годишна жена и 9-годишно момиченце от Благоевград и двама съпрузи от Самоков. 

На други четирима души са нанесени средни и тежки телесни повреди, изразяващи се в мозъчно сътресение, контузия на белия дроб, коремна травма, счупване на дясна ключица на горен крайник, изкълчване на лява тазобедрена става, довели до разстройство на здравето, временно опасно за живота.

Един от пострадалите пък е със счупен гръден прешлен, което е довело до парализиране на двата му долни крайника.

Предстои насрочване на първото заседание по делото от Окръжния съд в Благоевград.

 

Снимка: Infomreja.bg

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода 2xf

FACEBOOK