Депутатите се събират извънредно, за да гласуват увеличението на възнагражденията на младите лекари.
Досега има три проекта, които са на дневен ред, а именно – внесени от ГЕРБ и партиите в коалицията, от ПП-ДБ и от „Възраждане“.
Искането на младите медици е заплатата им да бъде 150% от средната за страната.
Проектозаконите не получиха зелена светлина след гласуване в здравната комисия. Това разгневи ПП и Асен Василев обяви, че медиците отново са излъгани и исканото от тях увеличение и обещание, че ще се случи се бави вече 5 месеца.
Костадин Ангелов заяви, че исканията на медиците ще бъдат удовлетворени в Бюджет 2026.

