НачалоБлагоевград"Ние, Гражданите" - плътно зад Башев: Историята е съшита с бели конци....

"Ние, Гражданите" – плътно зад Башев: Историята е съшита с бели конци. Истината ще лъсне

Коалиция "Ние, Гражданите" излезе с позиция в подкрепа на лидера си в община Гърмен, Ахмед Башев.

Както ИНФОМРЕЖА писа, Башев изненадващо бе задържан тази нощ при акция на полицията и жандармерията в село Рибново.

Самият главен прокурор Сотир Цацаров потвърди за ареста и обяви, че задържането му е за 24 часа по подозрение за купуване на гласове в полза на единия от кандидатите за кмет на община Гърмен.

"Осъждаме манипулаците на властимащите срещу нашия лидер в община Гърмен и не приемаме грубата намеса на репресивния апарат на държавата в изборния ден. Подозренията не са доказателства, както се оказва от изявлението на главния прокурор Сотир Цацаров за мотивите за ареста. Ако в България липсва правосъдие, то в европейските институции ще се заинтересуват от случая "Ахмед Башев", заявяват от Коалицията.

Ахмед Башев бе издигнат за кандидат-кмет на община Гърмен от Коалиция "Ние, Гражданите", но не успя да стигне до балотажа, на който сили днес мерят досегашният кмет Минка Капитанова от ПП "Български демократичен център" и кандидатът на ДПС – Феим Иса – досегашен кмет на село Рибново.

"Цялата история е съшита с бели конци. ДПС е впрегнала целия държавен апарат в спечелването на изборите в Гърмен, а Башев нарочно е отстранен, за да "не пречи". Задаваме два въпроса – какво прави на 27-и октомври /първи тур на изборите/ Делян Пеевски в Огняново и какво прави на 3-ти ноември /втори тур/ кметът на Белица, Радослав Ревански в населените места в община Гърмен? Дали и двата въпроса не са свързани с ареста на Башев? Истината ще лъсне", коментират още от Коалиция "Ние, Гражданите".

Утре Коалицията ще излезе с политическа декларация, в която ще представи своите аргументи и факти по случващите се процеси в държавата.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам