НачалоБлагоевградМалкият Париж: Японски вишни сменят болни дървета на булевард в Благоевград

Малкият Париж: Японски вишни сменят болни дървета на булевард в Благоевград

51 японски вишни (Prunus serrulata `Kanzan`) ще бъдат засадени в рамките на първия етап от проект за реконструкция на зелената ивица, намираща се между пътните платна по ул. „Иван Михайлов“. В момента на място има стари иглолистни дървета, чиито корени са прекалено големи и стволът им е неустойчив. С оглед на безопасността на хората, същите ще бъдат отстранени, а на тяхно място ще бъдат засадени японските вишни. Освен това ще бъдат премахнати и стари дънери, останали от отрязани дървета през годините. 

Освен засаждане на декоративните дървета, които ще ни радват с атрактивния си цъфтеж през пролетта, е предвидено изграждане на декоративно осветление в основата на всяко посадно място. 

Община Благоевград апелира гражданите да проявят търпение и разбиране в процеса на работа, за да можем съвсем скоро да се радваме на реновираните зелени площи по ул. „Иван Михайлов“! 

Община Благоевград съдейства и на младата Виктория Андонова за инициативата „Базар за дрехи с кауза“, благодарение на която през следващата година ще има и градина с японски вишни в Благоевград.  

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам