Община Благоевград ще отбележи 1 юни – Международния ден на детето – с много игри, музика, приключения и срещи с любими приказни герои.
Площад „Македония“, градинката пред банята и централната градска част ще се превърнат в сцена на забавления за малки и големи.
Програмата започва в 15:30 часа на площад „Македония“ с четене на детски книжки и кът „Донеси – вземи детска книжка“, който ще даде възможност на децата да споделят и откриват нови истории.
В 16:00 часа стартира инициативата „Бъди пожарникар и полицай“, организирана със съдействието на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Благоевград, като децата ще могат да разгледат специализирана техника, да се запознаят отблизо с работата на пожарникарите и полицаите и да наблюдават демонстрации.
По същото време Регионална библиотека „Димитър Талев“ ще издава безплатни читателски карти за всички деца. Още от 12:00 часа на площад „Георги Измирлиев“ започва турнирът по футбол 3х3, а между 16:00 и 18:00 часа градинката пред банята ще бъде зона за спорт и логически игри със спортна стрелба и шахматни предизвикателства.
На площад „Македония“ от 16:00 часа ще има DJ парти с аниматор, танци, игри и рисуване на лица, подготвени от Парти агенция „Бобо“.
Сред акцентите е приключението „По пътя на героите“, което започва в 17:00 часа от площад „Васил Левски“, като участниците ще преминат през различни точки в града, ще събират печати и ще научат любопитни факти за българските герои, а финалът пред зала „22 септември“ ще включва томбола за голямата награда – два ваучера за безплатен лагер в хижа „Бодрост“.
Празничният ден ще завърши с детско модно ревю от 17:30 часа на площад „Македония“, като през целия ден са предвидени множество изненади и забавления.

