--:--:--
19 януари 2026
spot_img
ВСИЧКО ОТ ДЕНЯ
НачалоБългарияБащата на Сияна: Отиде си, правейки добро...

Бащата на Сияна: Отиде си, правейки добро…

Поредният тъжен разказ от дните на Сияна на тази земя.

Баща ѝ – Николай Попов, сподели през фейсбук профила си за последния ден на детето си и защо е пътувала за Луковит с баба си и дядо си… За да направи добро!

Ето какво написа Попов:

Сияна беше дете с мисия на тази черна земя. Да твори добро!

Спасяваше животни, хранеше бездомни, искаше да помогне на всяко дете в беда! Картата и за храна в стола на училището винаги свършваше много бързо. Мечтая отново да ми се обади с молба да и заредя парички, защото ги е похарчила да купи на съучениците си сандвич, сокче, шоколад….не и се карах.

Освен да рисува картини, за които мечтаеше да продава и да дарява на болни деца Сияна правеше малки красиви гривни от маниста. Беше си направила страница и влагаше много любов в това. Насърчавах я! И аз и майка и! Все пак винаги я учихме да е добра, не че имаше нужда…тя беше Ангел на земята.

Казваше, че събира парички! Продаваше ги по 5 лв. може би и оставаше левче…..С една част от тях да си купи нови материали. А с останалите да помага на болни и бедни деца.

Така и си отиде, правейки добро….

В фаталния ден имала важна поръчка! Да изпрати подарък от нейните гривни на болно дете инвалид, което не ходи на училище, а учи от вкъщи.Преди това е изпращала и на други такива деца….

Вълнувала се от няколко дни. Било е важно да свърши това. Дядо ѝ, който се прибира от работа в пожарната не можеше да и откаже. Той живееше за нея…..

Качва се на колата. Сяда зад волана. Сияна зад него…, баба и до нея на задната седалка….да я пази…..така бдят над нея от бебе…..всички слагат коланите.

Дядо е стриктен водач и много внимателен….все пак спасява хора на пътя. Бях спокоен когато се вози с него….

Тръгват към Луковит. Изпращат важната пратка и потеглят отново към Телиш. За да са заедно….но уви…няма да бъдем никога с нея заедно на този свят.

Летящ с бясна скорост камион се приближава към тях с зигзагообразни движения. Дядо и спира и отбива…да е карал с 40-50 км/ч….

С ужас чака чудовището да ги връхлети. Размазва ги буквално….Сияна е с натрошен череп и размазано лице. Това красиво лице с ангелски сини очи. Няма да го видя никога вече…..

Хора идват на помощ. Водачът на тира не слиза. Почват да им помагат. Лекар спира на пътя и държи кървящата главичка на рожбата ми. Благодаря му! Линейките идват, не знам кога…не е било бързо.

Сияна тръгва с баба си към болницата. Дишай, дишай…диша до входа и там душата и отлита към небето.

За дядо и се борят колегите му, в началото е в съзнание….иска да умре. Моли ги за черните чували, в които са слагали телата на всичко жертви на този шибан път….разбрал е, че Сияна неговото слънце е пострадала тежко….

В това време майка ѝ ми звъни, не може да ми каже какво е станало. Само разбирам, че Сияна е зле и пътува към болница. Сутрината си казах щастлив съм, че сме живи и здрави…..Умрях….така умирам всеки ден по няколко пъти на минута. Умирам и ставам. Трябва да продължа заради нея. Заради другите деца, които сме длъжни да спасим. Заради вас, които ми давате кураж, обич и подкрепа…

Прегръщам болните дечица, на които Сияна е помагала. Обичам ги като свои. Искам да ги видя и да им кажа, че Сияна ги обичаше! Не са сами и ние всички сме с тях.

Ще умирам и ще ставам още много време. И аз и майка и, и всички които я обожаваме.

Нямаме избор! Ще се боря това да не се случи никога повече!

Елате да се помолим за Сияна! Да кажем НЕ на убийствата на пътя кротко разрешени от държавата и от заспалото ни общество. Сияна ни събуди!

Бъдете будни!

Ние сме Сияна!

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам