--:--:--
19 януари 2026
spot_img
ВСИЧКО ОТ ДЕНЯ
НачалоБългарияАгенцията по лекарствата прверява сигнал за проблемна партида с инсулин

Агенцията по лекарствата прверява сигнал за проблемна партида с инсулин

Диабетик сигнализира за проблемна партида с инсулин, съобщава Нова телевизия.

Потърпевшият обясни, че при поставяне на лекарството, спазвайки назначената му доза и без да е променял режима си, нивата на кръвната му захар станали необичайно високи.

След като използвал друга партида от същия инсулин обаче, те се върнали до обичайните нива. Въпреки че преди месец мъжът подал сигнал до здравните власти, все още не е получил отговор.

От Министерството на здравеопазването обясниха, че по сигнала работи Изпълнителната агенция по лекарствата. Проверката обаче все още не е приключила.

От ведомството посочват, че ИАЛ е предприела незабавни действия по осигуряване на стандарт за провеждане на изпитване на конкретната партида от лекарствения продукт. След провеждането на изпитванията, информацията и резултатите ще бъдат предоставени на жалбоподателя, МЗ и РЗОК-Русе.

Посочва се, че до момента в ИАЛ не са постъпвали други сигнали за липса на ефект при употреба на лекарствения продукт.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам