Заради безводието: Жителите на Кочериново и околните села отново излизат на протест

Снимка: Infomreja.bg

Затварят пътя Кочериново-Рила

Жителите на Кочериново и околните села отново излизат на протест заради безводието. Недоволството ще се проведе на 25 август /неделя/ от 11:00 ч. до 12:00 ч.

“Ще се проведе митинг – протест на жителите на град Кочериново и съседните села със затваряне на главен път III -107 / гр. Кочериново – гр. Рила/ при разклона за село Стоб. Протестът е с цел водния оператор и държавата да намерят устойчиво и крайно решение на десетилетния проблем, свързан с недостига на питейна вода за жителите на община Кочериново.

Моля да няма намеса от политически партии, това е граждански протест“, гласи съобщение на Емилиано Иванов във фейсбук групата на Бараково.

Както ИНФОМРЕЖА съобщи, само преди ден десетки жители на община Кочериново излязоха на протест заради липсата на вода в общината. 

„Ще говоря с кмета на Рила и областният управител. Ще искаме външен експерт да направи оглед. Имаме уверението от Кюстендилска вода, че до довечера ще постъпи вода в нашите резервоари. В момента постъпва нищожно количество вода, което не може да достигне до чешмите. Недоволството на хората е свързано с това, че в Рила тече вода по чешмите, а ние тук четвърти ден нямаме вода, обяви вчера кметът Станислав Горов.

Той посочи, че всички съседни общини имат вода, за разлика от Кочериново.

Горов уточни още, че от "Кюстендилска вода" са му изпратили писмо за въвеждане на режим в общината. За да бъде направено това обаче е необходимо първо да има някаква вода, коментира още Горов.

 

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода 2xa

FACEBOOK