Второ място за "лъвчетата" от "Петромакс" на турнира по карате в Червен бряг

снимка: Ани Антонова

ОТ РУБРИКАТА "СТАНИ АВТОР"

На 7 март в град Червен бряг се проведе 5-и Национален турнир по карате за Купата на Община Червен бряг. Турнирът бе организиран съвместно от Карате Клуб „Петромакс” – клон Червен бряг, и Община Червен бряг.

Официалното откриване на националния турнир с кратко обръщение към състезатели, съдии и публиката направиха кметът на Общината Павлин Фильовски и вицепрезидентът на Българската национална федерация по карате, президентът на КБИ „Петромакс” Русалин Русалинов.

КБИ „Петромакс” се класира на 2-ро място в крайното комплексно класиране по медали от състезанието, в което участваха близо 200 състезатели от общо 14 карате клуба от страната.

Най-малките представители на клуба мериха сили на макивара: Симеон Нинчев се класира на 2-ро място, а Рая Хинкова стана 3-а. В дисциплина ката индивидуално, при 12-годишните Евгени Михайлов се окичи със сребърен медал, а Кристиян Веселинов - с бронзов. При 15,16-годишните финалът бе клубен. Възпитаничките на Спортно училище „Г. Бенковски” - град Плевен, с профил карате грабнаха шампионските титли - Ивет Горанова стана шампион на дисциплината, а сестра й Габриела Горанова – вицешампион.

При дисциплина кумите индивидуално добро представяне направиха класиралият се на 5-о място Евгени Йорданов /12г./ в категория до 40 кг и съученикът му в СУ „Г. Бенковски” Кристиян Веселинов – сребърен медалист в същата категория. В категория над 54 кг при момичетата /15-16годишни/ Ивет Горанова стана шампион, а Виктория Росева - вицешампион.

В категория до 59 кг шампионската титла грабна Габриела Горанова. Златен медал извоюва Мария-Магдалена Петрова в категория до 47 кг, а Веселина Веселинова стана вицешампион в категория над 45 кг при 13-годишните. В категория до 63 кг при 14-годишните златен медалист стана Станислав Цанов, а сребърен медал сложи на врата си Теодор Димитров.

Богомил Занков се класира 3-и в категория до 68 кг. От 8-годишните със сребърни медали се прибраха Николай Минковски и Денислав Димитров. Божидар Димитров стана вицешампион в категория до 35 кг, а шампионска титла заслужи Марио Парашкевов в категория до 40 кг на 5-о място се класираха в категория над 45 кг братята Християн и Даниел Теневи.

КБИ „Петромакс” се готвят за участие на Държавното първенство по карате за всички възрастови групи, което ще се проведе началото на месец април в град Албена.