„Велбъжд” с трета контрола през подготовката за пролетния сезон

снимка: Дани Асенова, infomreja.bg

През седмицата отборът на „Велбъжд” изигра две контролни срещи от подготовката за новия полусезон. На стадиона в село Дамаяница, община Сандански кюстендилския тим загуби двубоя с „Бдин” /Видин/, но остави много добро впечатление. Тимът на Видин е трети в класирането на Западната „Б” група. Кюстендилските футболисти, водени от старши треньора Юлиян Кръстев надиграха съперника до времето, в което и двамата наставници направиха смени.

„Първото полувреме, все едно ние бяхме елитния отбор. Създадохме 3 чисти положения за гол и пропуснахме дузпа бита от Мирослав Петров. Голмайсторът Александър Александров уцели греда. След смените в 65-та минута ни вкараха два гола, но резултатът не е важен. Играхме грамотен футбол, дори над очакванията ми, с оглед подготовката в зала, която водим”, коментира Юлиян Кръстев. Той е останал много доволен и от изявите на последното ново попълнение Йордан Йовчев.

Състав: Кирил Кирилов, Адриян Бачовски, Иво Велинов, Жорж Георгиев, Йордан Йовчев, Кирил Мицов, Бисер Методиев, Велизар Мирчев, Кирил Вълов, Мирослав Петров, Александър Александров. След 65-та минута в игра влязоха още - Урош Душанич, Александър Кацаров, Милчо Милчев, Ваньо Горчаков, Ивайло Иванов и вратарят Кристиян Георгиев. Другият вратар, също ново попълнение сред кюстендилци Николай Петков е контузен.

Първа победа в контролите записа „Велбъжд”, след като се наложи с 3:4 като гост над дублиращия тим на „Левски” на терен „Герена”. Футболистите потеглиха за София в 06.30 часа, а срещата започна в 09.00 ч. Още сънени, кюстендилци допуснаха два гола до 6-та минута. Кирил Вълов намали на 2:1 през първите 45 минути. Юношата на „Велбъжд” Калин Стоянов направи две изравнявания за 2:2 и за 3:3, а крайното 3:4 оформи Александър Александров.

„Стана хубав мач и най-вече бе добра проверка за отбора. Изпробвах и някои други схеми със състава”, каза Юлиян Кръстев. Той започна двубоя с Кирил Кирилов, Адриян Бачовски, Милчо Милчев, Иво Велинов, Александър Георгиев, Бисер Методиев, Кирил Мицов, Велизар Мирчев, Мирослав Петров, Кирил Вълов, Урош Душанич. След почивката в игра влязоха още Николай Петков, Калин Стоянов, Жорж Георгиев, Николай Наков, Йордан Йовчев, Александър Александров, Ваньо Горчаков, Атанас Пенков.

Следващата планирана контролна среща за „Велбъжд” е с „Миньор” /Бобов дол/ в сряда от 15.00 ч. на терена в село Копиловци.

Двама футболисти бяха освободени от тима - Александър Кацаров и Юлиян Димитров. Те са от София и играха за отбора в последните 3 години.

„Налага се намаляване на групата, защото ще се картотекират поне 5 нови играчи.

Физически отборът е подготвен на 90%, все още ни липсва игрова подготовка на терен, заради лошите условия в региона. Доказателството бе и последния мач, в който показахме доста добра игра, но до към 70-та минута”, заяви Кръстев.

Пролетният сезон започва на 4 март /неделя/. В първия кръг „Велбъжд” посреща на стадион „Странджата” от 15.00 ч. – „Хебър” /Пазарджик/. Целта на ръководството и треньорския екип е класиране до 6-то място и обиграване на млади футболисти.