ТИР смаза кола в кривия тунел на Е-79, младеж от Петрич с опасност за живота

снимка: infomreja.bg, архив

Тежка катастрофа в кривия тунел на Кресненското дефиле блокира движението по главен път Е-79.

Пътният инцидент е станал в 13,40 часа при дъждовно време.

Сблъскали са се челно товарен автомобил "Скания" и лек автомобил "Фолксваген Голф".

В голфа са пътували двама младежи от Петрич. Те са транспортирани за лечение в болницата в Сандански.

Тежко ранен е водачът на леката кола - 18-годишният С.Я. Той е настанен в отделението по реанимация с черепно-мозъчна травма и опасност за живота. 

Спътникът му - 18-годишният К. Т., след извършен медицински преглед в МБАЛ-Сандански е освободен за домашно лечение.

Близо три часа участъкът от международния път бе блокиран. Автомобилите преминаваха по обходен маршрут покрай тунела.

Пробата за наличие на алкохол в кръвта на водача на ТИР-а е отрицателна.

Причините за катастрофата се изясняват.

Днес движението по международното шосе бе парализирано и заради още един пътен инцидент, който стана сутринта. Към 10.20 часа шофьор на тир с румънска регистрация изгубил контрол над управлението. Тежкият камион поднесъл и излязъл извън платното.

В следобедните часове главният път от Благоевград до село Железница бе затворен, заради изтегляне на тира. Движението бе отклонено по обходен маршрут през квартал "Струмско". Това доведе до истински хаос на пътя. Въпреки че патрули на КАТ-Пътна полиция регулираха трафика, автомобилите едва пъплеха.

Повече от четири часа трафикът бе затруднен.  

 

 

ОЩЕ СНИМКИ ВИЖТЕ ВЪВ "ФОТО МРЕЖА"

 

 

снимка: infomreja.bg, архив
снимка: infomreja.bg, архив
Шофьорът на камиона /с червената блуза/
снимка: infomreja.bg, архив

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода 9kd

FACEBOOK