НачалоБългарияТежка трудова злополука във Вълчедръм: Снегорин разкъса крака на работник

Тежка трудова злополука във Вълчедръм: Снегорин разкъса крака на работник

Служители на полицията в Лом и Инспекцията по труда в Монтана разследват тежка трудова злополука, възникнала в следобедните часове на 19 януари.

45-годишен служител на общинското предприятие към община Вълчедръм е получил сериозни наранявания по време на изпълнение на служебните си задължения в двора на фирмата.

Инцидентът е станал около 15:15 ч., когато мъжът се е качил в каросерията на товарен автомобил „Мерцедес“, оборудван като снегорин и опесъчител, с цел да почисти машината.

По неизяснени към момента обстоятелства, работникът е стъпил върху работещата уредба за избутване и разпръскване на пясък. Вследствие на задействания механизъм, той е получил тежки разкъсно-контузни рани и фрактури на левия крак.

Пострадалият е транспортиран спешно и настанен за лечение в МБАЛ „Д-р Стамен Илиев“ в Монтана. От лечебното заведение уточняват, че въпреки тежките травми, няма пряка опасност за живота му.

На мястото на произшествието е извършен щателен полицейски оглед. По случая е образувано досъдебно производство за причиняване на телесна повреда поради незнание или немарливо изпълнение на занятие (чл. 134 от НК). За инцидента е уведомена Дирекция „Инспекция по труда“ – Монтана, която ще проверява дали са били спазени всички инструкции за безопасност при работа с тежката техника.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам