Съветници в Кюстендил поискаха среща с институциите заради тротинетките: Кметът: Глобени са 48 лица

Снимки: Infomreja.bg

Този проблем ще бъде разрешен, когато тротинетките имат регистрационни номера и има изискване за категория, обяви инж. Атанасов

Общински съветници поискаха среща с институциите и превенция срещу водачите на тротинетки. Първо по темата се изказа Иван Иванов. „В Комисията по безопасност на движение излязохме с предложение да поканите на среща МВР, БЧК, доброволчески отряди и всички институции по следните теми - какво се предприема за масовото каране на велосипеди и тротинетки от деца през лятото, какви мерки се предприемат срещу пожари, в какво състояние са местата за укрития по квартали“, попита Иванов.

По темата се изказа и Цветомира Маринова. „Използвам възможността да се обърна към родителите. Наблюдавам изключително движение на деца без каски с тротинетки. Има наредба, която ние приехме за движението на тротинетки в града, това са техните деца, нашите деца, нека да ги пазим и да вземем мерки преди да са станали лошите последствия“, посочи Маринова.

В отговор кметът инж. Огнян Атанасов обяви, че зам.-кметът Бойко Клечков ще организира среща с институциите по искането на Иван Иванов

„48 акта са съставени от началото на годината на водачи на тротинетки. От приемането на Наредбата са санкционирани 148 лица.

Преди време видях едно дете с тротинетка извън Кюстендил, качих го и го закарах до родителите му. За съжаление няма разбиране по темата. Правихме информационна кампания, разговаряхме с учители, влязоха в класовете и резултатът е нулев.

Този проблем ще бъде разрешен, когато тротинетките имат регистрационни номера и има изискване за категория. Единственото, което постигнахме към момента е водачите на тези превозни средства да си слагат каски“, подчерта инж. Огнян Атанасов.

По време назаседанието председателят на ОбС – Кюстендил, Димитър Велинов предложи на гласуване декларация за бившия казармен район. „Декларираме нашето становище че всички имоти, които се намират там да предоставени на инвеститор под условия, като се използват единствено и само за туристически цели, както и да не бъдат разделяни на по-малки“, гласи част от декларацията, прочетена от Велинов.

В крайна сметка тя беше подложена на поименно гласуване и приета с всички присъстващи в зала 33-ма общински съветници.

Бяха поставени и въпроси, свързани с паркирането на автомобили по общинските тротоари в централната градска част, както и обособяването на паркоместа с платен абонамент пред блокове в крайни квартали на Кюстендил.

Кметът инж. Атанасов уточни, че в момента се подготвя изменение на Наредбата 20% от паркоместата пред блоковете да бъдат с платен абонамент.

„Етажните собственици, които желаят да бъдат част от процеса да определят прилежаща част от блока“, каза още кметът.

Що се отнася до паркирането по тротоари той уточни, че само за 10 дни са съставени 150 фиша.

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода 7jk

FACEBOOK