Сънародниците ни от Западните покрайнини отново без БГ телевизия

Иван Николов, снимка: infomreja.bg, архив

Сънародниците ни в Босилеград, Сърбия, са напълно лишени от българска телевизия, след като от месец почти навсякъде няма никакъв сигнал на приемниците им. Според коментарите в района, безплатният цифров сигнал нарочно е махнат, за да се продават пакетите на Булсатком.

„Ние не можем да гледаме новини. Няма как да проследим и Световното първенство по футбол“, изказа възмущението си председателят на Културно- информационния център в Босилеград Иван Николов.

Той е сигнализирал многократно Народно събрание, Външно министерство, Посолството в Белград, БГ Консулството в Ниш, Съвета за електронни медии и НУРТС.

Въпреки това обаче проблемът остава неразрешен.

През зимата нашите сънародници хващали общо 8 български канала, които към настоящия момент са напълно спрени заради липсата на сигнал.

 

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода 7jk

FACEBOOK