НачалоБългарияСлънце и дъжд се редуват в сряда

Слънце и дъжд се редуват в сряда

Днес преди обяд над по-голямата част от страната ще преобладава слънчево време, по Черноморието и на места в низините ще е мъгливо; по-значителни увеличения на облачността ще има над централните райони от Дунавската равнина. След обяд над западната половина от страната ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще има краткотрайни валежи от дъжд, придружени с гръмотевици. По-интензивни ще са явленията в планинските райони, има условия и за градушки. Максималните температури ще бъдат между 21° и 26°, в София – около 21°, съобщават от НИМХ.

В планините преди обяд ще преобладава слънчево време. След обяд в масивите на Западна и Централна България ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места ще има краткотрайни валежи с гръмотевици. По-интензивни ще са явленията в Западна Стара планина и масивите от Югозападна България. Вятърът ще е слаб до умерен от изток-югоизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 15°, на 2000 метра – около 8°.

По Черноморието преди обяд ще е мъгливо. Около обяд мъглата ще се разсее, а видимостта временно ще се подобри. Ще духа слаб вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 11° и 13°. Температурата на морската вода е 11°-12°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

В четвъртък над западната половина от страната, в петък – над Южна и Източна България ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици. Ще е почти тихо или със слаб вятър от източната четвърт. Минималните температури ще са предимно между 6° и 11°, а дневните – между 18° и 23°.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам