След свалянето на председателя на ОбС-Гърмен, уволниха съпругата на лидера на ГЕРБ

Лидерът на ГЕРБ в Гърмен - Верхад Ислямов /вдясно/ със съпругата си Сълзетка и Цветан Цветанов, снимка: Infomreja.bg, архив

Днес сутринта, ден след свалянето на председателя на Общинския съвет в Гърмен, кметът Минка Капитанова уволни медицинската сестра в детската ясла в село Дебрен, Сълзетка Ислямова.

Тя е съпруга на лидера на ПП ГЕРБ в общината - Верхад Ислямов.

На проведената вчера скандална сесия на ОбС, Ислямов прочел приетата от ръководството на партията му декларация. Предложението в декларацията за отзоваването от поста „председател на ОбС“ на Исмет Узунов подкрепили и още четирима общински съветници от преминалите неотдавна в ДПС, с коeто на практика Узунов бе свален от поста му като досегашeн парламентарен шеф на малкия парламент в Гърмен.

„Рано тази сутрин кметът Капитанова извика в кабинета си съпругата ми и й заяви, че я уволнява от работа. По-късно й бе връчена и заповедта, която е с мотиви, които нито един нормален човек не може да приеме за верни и коректни. Та съпругата ми работи с най-сладките и невинни същества, какви пропуски може да допусне в работата си. Всички, не само в Дебрен, но и в цялата община и регион я познават какъв човек е. За мен и ръководството на ГЕРБ в община Гърмен започва политическа чистка и отмъщение заради свалянето на Исмет Узунов с абсолютно същите методи, с които процедираше Ахмед Башев и срещу когото ние, жителите на общината и всички партии и сдружения, се обединихме и избрахме за кмет Минка Капитанова“, заяви пред ИНФОМРЕЖА председателят.

Според ръководството на ГЕРБ, ще бъдат взети бързи и адекватни мерки, за да не се допусне политическата разпра с опонентите на Капитанова.  

Според подписаната от кмета заповед под №25, медицинската сестра от детската ясла в село Дебрен е освободена от работа, считано от 3. август на основание чл. 328 ал. 1, т. 5 от Кодекса на труда. Като причини в заповедта за прекратяване на трудовия са посочени:

  • Не съобразява стила на комуникацията с кмета на общината;
  • Нетолерантен и нетактичен;
  • Често допуска нарушения, като взема отношение по въпроси, които не са му вменени в задълженията;

Верхад Ислямов и съпругата му Сълзетка са категорични, че ще обжалват заповедтта за уволнение в съда.  

 

КОМЕНТАРИ

редови член17:34 - 04.08.2018
верхате, брате дали не сбъркахме с тази работа която свършихме. сага минка ако ни запука с шамари много от хората ни ще се разбягат... дано да си координирал нещата нагоре с ръководството, щот целия герб гърмен може да се срути след тоя скандал
Сети ли се00:29 - 04.08.2018
Асиме спомням си на 9 януари 2015 година ние се опълчихме на минка заради инцидент поискахме от теб помощ в качеството си на зам. Областен вместо това ти прати журналисти които писаха лъжи а ти и верхад използвахте момента да си правите политическа пропаганда ако не си спомняш пазя статията.След това не знам от какви интереси я подкрепихте за кмет сега пък ще се съдите.А ние когато се съдехме ти знаеше всичко за инцидента но не си мръдна пръста да вземеш правовата позиция. От теб и верхад няма по големи интересчии. Жалко за жената жертва на вашите сделки.
де22:48 - 03.08.2018
Минке обеден съм, че Сълзетка многократно е помагала на теб и на твоите родители. Даже най-вероятно е ходила у вас да бие инжекции и носи лекарства, както е помагала на цялото село и винаги се е държала професионално и отговорно. Много ниско падаш, много хора разочароваш. По-добър и по-подготвен човек от Сълзетка за длъжността няма, и ти много добре го знаеш. Жалко е когато човек загуби преценка и взима решения на основа отмъщение, и смесва личното с професионалното. Много далече си от професионализъм, Минке. Нали си наясно че рано или късно вече няма да си "по-важна" от другите и ще трябва да гледаш хората в очите на едно и също ниво. Успех ти желая, най-вече когато трябва да се справяш с угризенията си.
Дебрен21:52 - 03.08.2018
И този верхат и онзи асим са лаинари и много алчни
sani19:27 - 03.08.2018
Bravo na kmeticata!Samo taka s tezi koito si gledat samo li4niq interes.Verhad zabravi za vsi4ki oblagi i se sauzi s horata na Bashev.Kakvo o4akvat GERB,pozdravleniq li a za sledvashtiq kmet badete spokoini pak shte e Minka, zashtoto dokaza 4e moje!Uspeh Minke, samo taka, s teb sme
Анализатор19:07 - 03.08.2018
Сълзетке, бъди здрава и да не ти пука. Докато си жива ти ще бъдеш Медицинска сестра и страхотен човек. Онова Нещо,обаче, което сега е кмет утре ще бъде НИЩО. Чудя се дали е злобна, защото е стара мома или е стара мома, защото е злоообна
Бойко Борисов Ляшников18:49 - 03.08.2018
В Минкеее да го духаш с поздрави от Леяшниците от Рибното.
Минко Сабриев18:37 - 03.08.2018
Сълзетка ти си прекрасен човек!!! Направи молитва към Всевишния и остави Той да я накаже
Евала17:00 - 03.08.2018
Евала Минке! Евала Кмете! По злобен, елементарен, отмъстителен и неблагодарен човек,ако мога така да те нарека изобщо от теб НЯМА. Бързо забрави как Верхад и съпругата му бяха до теб и призоваваха за подкрепа на изборите, но идват следващите и ти ще гледаш кметското кресло през крив макарон нали се сещаш/ако можеш да се сещаш разбира се/, защото злобата и некадърността ти ще те докара до там,че и ти самата няма да гласуваш за себе си. Как не те срам! Да уволниш тази жена, която е толкова добър човек и специалист и то с какви доводи!? Друго не можа да измисли плиткия ти мозък нали? Безсрамница! Пази Боже сляпо да прогледне! Жалко за теб! Ще се задушиш в собствената си лошотия.
do profana Дебрен15:12 - 03.08.2018
aloo ako tise misli6 za mnogo umen postavisi vaprosa sledkato jenata e sywestna i dobra za6to taci kuha lejka e uvolnila neq a ne Verhat ama ti sigorno si samata minka i 6te ti kaja ti priklu4i ve4e minke to`ka bubata 6te te izede za6toto verhat ve4e nema da tipomaga nito jena mu
Узунов10:30 - 03.08.2018
Ще ме връщат.Ха ха ха,смешници.
Ahmed10:27 - 03.08.2018
kogato imame kmet koito ne struva taka se sluchvat neshtata. Jenata e po dobra ot vsichki v administraciqta na minka i gleda decata taka kakto e izgledala prekrasnite i 2ma sina no nikoi nqma da q zashtiti zashtoto vsichki sa straxlivi
Гърмен10:26 - 03.08.2018
Минка вече познава само парите, не хората. Жалко за всички продажници. Аллах ще я накаже!
До Дебрен10:25 - 03.08.2018
Колко трябва да си ограничен да напишеш такъв коментар?! Факт е, че Минка не си знае мястото и е факт, че е въпрос на време съда да я върне и общината даже да изплаща глоби заради некадърен кмет!!! Когато бъркаш политиката, с живота на обикновените хора ти не струваш! Мъките на Минка тепърва започват..жалко наистина, че няма повече хора като Верхат иначе щеше да сме доста добре,но, нека Минка сега се радва на 600 000, отпуснати за нея от ГЕРБ. Нека спи с тази съвест..но то и се връща..рано или късно.
11110:13 - 03.08.2018
Bravo Verxat vsicki ako razsajdavaxa kato teb naroda v obshtinata shtyaxa da sa edinni
без думи09:30 - 03.08.2018
какво значи накара ли жена ти да подпише насила заповедтта ???ААААААААА значи на феодалката кмет е трябвало да и се падне на колене да се леят сълзи като на Аллаховица да и се молят ,да обещават че ще слушат и няма да пишат и четат декларации , че няма да недоволствалста никой и ще и се подчиняват безропотно та да отмени заповедтта си , е нема госпожо хората имат чест и достойнство , с нищо не си повече от тях за да ги тормозиш така , плашиш и тероризираш .В Башев понякога имаше и човещина макар и привидна но при тема нищо такова . Ще побеснееш още малко краят му се вижда . Няма ненаказано зло - помни го !!!
Рибново09:05 - 03.08.2018
Минке,Минке и твоя край се вижда.....
12307:14 - 03.08.2018
Ела зло,че без теб е по-зло.Тая по злоба надмина всички.
Двбрен02:17 - 03.08.2018
Верхад, би ли бил добър да кажеш в какво състояние отиде днес сутринта при кмета на общината. Смърдеше ли на бъчва. Накара ли жена си, на сила на подпише заповедта за уволнение. Всички знаем, че жена ти е съвестна и добра, за разлика от теб. Менте!
ПОКАЖИ ОЩЕ -1 КОМЕНТАРА
Код за сигурност, въведете кода 2xa

FACEBOOK