НачалоРегиониСлед 12 дни лечение: Изписаха 17-годишното момче, паднало от петия етаж след...

След 12 дни лечение: Изписаха 17-годишното момче, паднало от петия етаж след злополучното парти в „Струмско“

От университетската болница „Пирогов“ информираха, че 17-годишният младеж от Благоевград е бил изписан днес, 4 юни 2026 г., след близо двуседмично лечение.

Пациентът е контактен, адекватен, вертикализиран и напуска лечебното заведение на собствен ход, поясниха от лечебното заведение.

Димитър Смилков бе приет в „Пирогов“ на 24 май и е останал под лекарско наблюдение до 4 юни.

В този период той е преминал през реанимационно лечение, последвано от консервативно лечение и наблюдение в Детската реанимация на болницата.

От болницата подчертаха, че състоянието му е стабилизирано и позволява изписване.

В нощта срещу 24 май младежът падна от петия етаж на бл. 17 в квартал „Струмско“ в Благоевград. От другата страна на блока във фаталната нощ полетя от петия етаж и 16-годишната Ивана Стойнева, която загина на място.

Днес Апелативният съд в София потвърди решението на Окръжния съд в Благоевград по отношение на студента Александър Георгиев.

Георгиев остава на свобода след определение на съдия Диана Узунова, а днес то бе потвърдено и от колегите ѝ от столицата.

Първоначално Александър бе с повдигнато обвинение за умишлено убийство на намерената мъртва Ивана Стойнева. В момента няма друго обвинение, предявено към младия мъж, за когото е установено единствено, че е употребил наркотик на 23 май, но не и че притежава дрога или е разпространил такава на други лица.

Според Софийския апелативен съд, повдигнатото обвинение е прибързано и не е ясно каква е причината за падането на Ивана и Димитър Смилков, който днес бе изписан от „Пирогов“.

Няма очевидец, възприел паданията. Към момента не може да се твърди дали момичето е паднало вследствие на престъпление, или не.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам