Нашето Външно министерство отрича
Съгласно информация на т.нар. "Народна милиция" на самопровъзгласилата се Донецка народна република корабът "Царевна" с български екипаж и още един кораб "Лейди Аугуста", които се намират в пристанището на Мариупол "са пленени от националистите от (батальона) "Азов", става ясно от публикация в Telegram-канала на сепаратистката милиция.
От Ситуационния център на Министерството на външните работи на Република България заявиха, че "българските моряци се чувстват добре и Ситуационният център на МВнР поддържа постоянен контакт с тях, предаде БГНЕС.
Агенцията припомня, че в петък премиерът Кирил Петков заяви, че страната ни е готова да евакуира моряците от кораба "Царевна", когато бойните действия там спрат и вече е имало специално изпратена група, но е било преценено от капитана, че рискът е твърде голям и най-безопасно е ако екипажът остане на кораба. Според българския премиер се водят разговори и с двете воюващи страни и засега обстановката там остава много несигурна. /news.bg/