--:--:--
13 декември 2025
spot_img
ВСИЧКО ОТ ДЕНЯ
НачалоБългарияСедмицата започва с облаци и температури до 20 градуса

Седмицата започва с облаци и температури до 20 градуса

Днес над по-голямата част от страната облачността ще е значителна с временни разкъсвания преди обяд на места в Дунавската равнина и централните райони от Южна България. Ще духа слаб, в Северна България и умерен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 15° и 20°, за София – около 16°,съобщават от НИМХ.

Над планините ще има значителна висока и средна облачност. Ще духа умерен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 11°, на 2000 метра – около 5°.

Над Черноморието сутринта ще бъде предимно слънчево, но още преди обяд облачността ще се увеличи. Ще духа слаб и умерен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат 17°-19°. Температурата на морската вода е 18°-19°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.

Във вторник облачността ще е разкъсана, над източната половина от страната и планините – предимно значителна, на отделни места там ще превали слаб дъжд. Ще духа слаб до умерен северозападен вятър. В сряда на повече места в Източна България и планините ще има слаби валежи от дъжд. Вятърът ще отслабне и постепенно ще се ориентира от североизток.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам