НачалоБългарияРумен Радев: Изключително тревожно е, че силата измества дипломацията в Близкия изток

Румен Радев: Изключително тревожно е, че силата измества дипломацията в Близкия изток

Президентът (2017 – 2026) Румен Радев изрази сериозна загриженост относно ескалацията на напрежението в Близкия изток след съвместните военни действия на САЩ и Израел срещу ирански обекти.

В официална позиция държавният глава определи ситуацията като „изключително тревожна“ и посочи, че в съвременните международни отношения дипломацията все по-често отстъпва място на силата при решаването на спорове.

Според него една евентуална разрушителна война в региона би представлявала огромна заплаха за глобалния мир, като рисковете са особено високи за сигурността на Европа.

„Надявам се разумът да надделее и възможно най-скоро военните действия в Близкия изток да бъдат преустановени“, подчерта Радев.

Той е категоричен, че независимо от дълбочината на противоречията между страните, те трябва да бъдат регулирани чрез средствата на международното право и преговорите.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам