Радостин Василев обвини ГЕРБ, Възраждане, АПС и Величие, че прикриват имунитети

Кадър на novini.bg

Имунитети трябва да се дават, това е мнението, което трайно поддържат от МЕЧ

ГЕРБ, Възраждане, АПС и Величие са причината днес да не бъдат отнети 7 имунитети.

Това каза Радостин Василев от кулоарите на НС.

Направиха се опити имунитетите да не бъдат свалени. Сега с много странно гласуване, точките отпаднаха от дневния ред. Трябва да се знае, че партиите погазват закона, каза Василев относно това, че в пленарния ден трябваше да бъдат разгледани исканията на Борислав Сарафов за сваляне на имунитетите на народни представители от различни партии - Марио Рангелов, Джейхан Ибрямов, Славчо Крумов, Ивайло Чорбов, Йордан Тодоров и Никола Димитров.

Петър Петров от "Възраждане" поиска да отпадане на точките за депутатските имунитети и 120 депутати го подкрепиха (ГЕРБ-СДС, "Възраждане", ДПС-ДПС и "Величие").

68 бяха "против" (ПП-ДБ, "ДПС-Ново начало" и МЕЧ) , а 35 - "въздържали се" (БСП и "Има такъв народ").

Прикриват се имунитети на АПС и Възраждане, който депутати да бъдат преследвани от закона. Възраждане получиха подкрепа от ГЕРБ и Величие. Величие е проект, зависим от статуквото. Те показват, че Михайлов се страхува да не му бъде повдигнато обвинение и ще търси подкрепа от ГЕРБ или има други зависимости, коментира Василев.

Според него, престъпления, в които е обвинен Джейхан Ибриямов и не само, не трябва да бъдат прикривани с имунитети.

Имунитети трябва да се дават, това е мнението, което трайно поддържат от МЕЧ.

Трети вот на недоверие МЕЧ не е обсъждал с Възраждане.

А с Величие никога не сме имали отношения, обединихме се за вота, каза Василев.

Той заяви, че ще подкрепят само аргументиран вот на недоверие, като за такъв назова провала на Даниел Митов, провала в политиката за вътрешна сигурност, липсата на ред, убийствата на деца.

 ПОВЕЧЕ ВИЖТЕ ВЪВ ВИДЕОТО:

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода a2g

FACEBOOK