Днес отбелязваме 152 г. от гибелта на Левски
Уважаеми българи, уважаеми жители на община Сапарева баня,
Днес е ден всички да се поклоним пред безсмъртието на Апостола на свободата - Васил Левски, защото на този зловещ ден той увисна на бесилото със страшна сила. От тогава изминаха 152 скръбни години, но народът ни не го забрави никога.
Роден в малкото градче Карлово, възпитан от майка си Гина, останал от малък сирак, той е бил принуден да се грижи още от неукрепнала съвсем възраст за семейството си.
Нарекоха го гений и най-светлия спомен на нацията, защото неговият образ на идеолог, на борец за свобода вълнува всички българи. Всеки го носи в сърцето и в съзнанието си като многолико измерение за добродетели с различни образи.
А поробителите го бяха нарекли „демонът на турската империя”.
Затова днес за него легенди още се носят, приказки се разказват и стихове пламенни се декламират, защото той се явява символ на най-възвишеното в многовековната ни българска история.
Спи, Апостоле, спи спокойно, ти не си забравен!
Поклон пред паметта и делото му!
Костадин Николов
Председател на Общински съвет - Сапарева баня