НачалоБългарияПравителството отпуска още средства за МВР и Министерство на правосъдието

Правителството отпуска още средства за МВР и Министерство на правосъдието

Министерският съвет прие Постановление за одобряване на допълнителни разходи по бюджета на Министерството на вътрешните работи за 2023 г. за изплащане на минимални диференцирани размери на паричните средства за физическа активност, физическо възпитание, спорт и спортно-туристическа дейност в размер на 3 220 лв.

Средствата са необходими за подпомагане на физическата активност, физическото възпитание, спорт и спортно-туристическа дейност на курсантите от Академията на Министерството на вътрешните работи за бюджетната 2023 г., съобщиха от Министерски съвет.

Правителството одобри днес допълнителни средства за възстановяване на разходи по бюджета на Министерство на правосъдието за 2023 година.

Средствата са предвидени за изпълнение на решения на Европейския съд по правата на човека, приключили с едностранни декларации на основание чл. 3 7 от Европейската конвенция за защита на правата на човека и основните свободи.

Съгласно решенията на МС на двамата жалбоподатели следва да се изплатят обезщетения на обща стойност 391 лева от бюджета на Министерството на правосъдието.

Средствата, необходими за изплащане на сумите, са планирани в централния бюджет.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам