НачалоБлагоевградПолицаи показаха на ученици как се ловят наркодилъри

Полицаи показаха на ученици как се ловят наркодилъри

Полицаи от РУП-Банско гостуваха на Начално училище  „Св. Паисий Хилендарски“ в курортния град и демонстрираха пред първокласниците как се ловят престъпници. Малчуганите получиха полезни съвети за лична безопасност, научиха как да пресичат натоварени пътни кръстовища и защо не трябва да се доверяват на непознати хора.

Инспекторите Евдокия Топузова, Атанас Тодоров, Борис Чобанов и главен полицай Петър Ергин впечатлиха учениците, защото им демонстрираха как взимат пръстови отпечатъци и и как се залавят преносители на дрога. Гостите бяха засипани от безброй въпроси, които подсказаха, че макар и в първи клас, децата са информирани, любознателни и знаят как и по какъв повод да звънят на телефон 112.

Традицията за партньорство между Начално училище „Св. П. Хилендарски” и РУП–Банско ще продължи с гостуване на малчуганите в сградата на полицията. С това мероприятие униформените служители откриха новата учебна година в изпълнение на Българо–британската програма „Работа на полицията в училищата”.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам