50-годишната жена е била с диагноза бронхопневмония
Проби от починала в Димитровград жена са изпратени за проверка за коронаевирус, предаде БНР.
50-годишната жена е била с диагноза бронхопневмония.
Тя се е завърнала от Великобритания, не е изяснено дали е пътувала в рискови държави.
Хасковската болница има възможност да разкрие 129 легла при необходимост за прием при евентуална епидемия.
И във Велинград има мъж със съмнения за коронавирус, съобщи БГНЕС.
32-годишен мъж от Велинград се е върнал от Рим на 23 февруари. Развил е грипоподобни симптоми и ще бъде изследван за коронавирус.
От болния ще бъде взета проба, която ще се изпрати за изследване в референтната лаборатория, съобщи д-р Фани Петрова, директор на РЗИ Пазарджик.
Едва тогава ще стане ясно дали в случая става въпрос за коронавирус.
Семейството на мъжът е под карантина, както и учениците от училище "Димитър Гачев" и една студентка в Китай. Никой от тях обаче няма симптоми на заболяване.
В момента има втори пик и на грипа, който познаваме, което усложнява ситуацията. Не трябва обаче да се всява паника, категорична е д-р Петрова.
Областният управител сформира Областен кризисен щаб за борба с коронавирус и координация на дейностите, свързани с превенция разпространението на COVID-19 в региона и страната.
Представители на всички компетентни институции направиха анализ на действията и мерките, които следва да предприемат, за да не се разпространи заболяването.
В Пазарджишка област функционират две инфекциозни отделения, които са готови да реагират при необходимост./ news.bg