НачалоБлагоевградОще един успех за археолозите на Хераклея Синтика

Още един успех за археолозите на Хераклея Синтика

Археолозите от Хераклея Синтика извадиха изцяло торса на статуята на Херакъл.

Големият фрагмент от разрушената статуя ще може да бъде внимателно пренесен до музея в Петрич. Реставраторите ще имат доста работа по него – включително заради пукнатината откъм гърба, обявиха от „Археология Булгарика“.

Херакъл е държал трите ябълки от градината на Хесперидите (резултат от 11-ия му подвиг) в лявата си ръка, стана ясно по време на разкопките на форума на античния.

Преди три дни започна разкриването на статуята.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам