Организират литературна вечер в Читалище „Братство“ в Кюстендил

Снимка: Читалище "Братство"

На 18 април 2016 г. от 18:00 ч. в Синята зала на читалище „Братство 1869” ще се проведе литературна вечер с поетите Анна Багряна от Украйна и Димитър Христов.

Те ще представят книгите си с поезия „Завръщане” и „Хляб и вино”, преводите им  на Антологията „Нова украинска поезия” и стихосбирката „Крилатият мъж” на Васил Слапчук, както и цикъл рисунки на Анна Багряна.

Димитър Христов е автор на книги с поезия, на пиеси и преводи.

Работил е в Съюза на българските писатели, главен редактор на в. "Български писател", завеждащ отдел "Литература" във в. "Пулс", главен редактор на в. "Литературен магазин" и издателство "Седан", управител на "Софкнига" ЕООД, председател на Съюза на книгоразпространителите в България и на Кабинета на младите писатели, председател на читалище "Николай Хайтов" гр. София, работил е и в Министерство на културата на Република България, както и е бил Директор на Българския култуно-информационен център в гр. Скопие.;

В момента е Секретар на Съюза на писателите в България.

Носител е на Националната литературна награда "Димчо Дебелянов".

 

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода sj2

FACEBOOK