20-годишният Александър, който е бил на злополучния купон в кв. „Струмско“, е с обвинение за умишлено убийство.
Под надзора на Окръжната прокуратура в Благоевград се провежда разследването във връзка с настъпилата смърт на 16-годишната Ивана, паднала от петия етаж на жилищен блок номер 17.
В хода на работата по случая е повдигнато обвинение на 20-годишния Александър, студент в ЮЗУ, за престъпление по чл. 115 от НК – умишлено убийство, обяви днес държавното обвинение.
Извършени са множество процесуално-следствени действия, включително разпити на свидетели, огледи на местопроизшествието и назначаване на различни експертизи с цел изясняване на всички факти и обстоятелства, заявиха от прокуратурата. Вчера се очакваше именно на 25 май да бъде съобщен изходът от проведените действия на криминалистите под надзора на обвинението.
С постановление на прокуратурата обвиняемият е задържан за срок до 72 часа. Предстои внасяне на искане в Окръжния съд в Благоевград за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“.
Работата по случая продължава.

