Община Кюстендил кандидатства по програма за ремонт на басейна на Първо ОУ „Св. св. Кирил и Методий“, за да могат децата в най-голямото училище да се възползват от услугата. Още повече до учебното заведение има изграден водопровод за минерална вода, който може да бъде въведен в експлоатация едва, след като има консуматор, а именно басейна. Това обяви на проведеното днес заседание на Общински съвет – Кюстендил, кметът инж. Огнян Атанасов.
Той обяви още, че двете концепции на обща стойност 37 000 000 лв. на Община Кюстендил бяха приоритизирани на първо и второ място сред всички подадени концепции в Югозападна България по втората покана за Концепции за интегрирани териториални инвестиции (КИТИ-2).
„С тези средства ще можем да закупим мобилни лекарски кабинети за селата, ще бъде осигурено финансиране за ремонт на фасадата на Езикова гимназия и покрива, ще се ремонтира и общинското общежитие „Бор“. Отделно от това ще бъде построен блок от 4500 км. м, който ще е предназначен за наши съграждани в нужда. Картотеката на общината е пълна с майки с деца, с млади семейства, които сега стартират своя път и това ще им даде тласък в живота.
По програмата са включени средства за енергийна ефективност на жилищни сгради, както и за старчески дом. Такъв на територията на област Кюстендил има само един и той се намира в Кочериново. Новият дом за възрастни хора ще се намира в село Шишковци, той ще бъде с капацитет до 35 души.
Предвидени са средства и за дуално образование, ще се интервенира в сферата на туризма посредством Гимназията по туризъм, където заедно с бизнеса, ще могат да се обучават деца. Така че можем да се поздравим с добрия успех, който Община Кюстендил постигна“, отчете още пред местните парламентаристи инж. Атанасов.

