НачалоБлагоевградМладежи от БСП-Гоце Делчев изразиха почитта си към руската армия, спасила България...

Младежи от БСП-Гоце Делчев изразиха почитта си към руската армия, спасила България и Европа

За поредна година от Младежкото обединение в БСП-Гоце Делчев спазиха традицията си и в навечерието на 9 май – „День Победы“, изчистиха монументната градинка с оръдие и чешма, разположена край град Гоце Делчев.

Комплекс „Руска чешма“ е изграден в почит на Червената армия, освободила България от турско робство с цената на хиляди жертви, а по-късно спасила Европа и света от инвазията на Хитлер.

С този си акт в навечерието на 9 май, ден който празнува и цяла Европа, младите социалисти изразиха признателността си към руските войни, дали живота си за това да има суверенна България и свободна Европа.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам