Милослав Методиев втори на „Олимпийски надежди” в Унгария

снимка: Дани Асенова, infomreja.bg

Сребърен медал от международния турнир за юноши „Олимпийски надежди” в Будапеща, Унгария спечели Милослав Методиев.

Състезателят на кюстендилския клуб по борба  се класира втори в категория 120 кг. Националът отстъпи на финала от представителя на домакините с 1:2 части. Двамата съперници си размениха по една част от по 1:0 точки, а спорът се реши след жребий в полза на унгареца.

„Това добре познат и труден съперник, но е победим и съм доволен от представянето на Милослав. За 19-годишния Милослав това е първото сребърно отличие в кариерата му. Досега има само златни и бронзови медали”, сподели старши треньорът Валери Райчев.

По пътя към финала Методиев победи борци от Финландия, Сърбия и Полша. На турнира „Олимпийски надежди” участваха млади борци от 11 страни.