НачалоБлагоевградМажоритарните собственици на ПФК „Пирин 22“ спират финансирането на клуба

Мажоритарните собственици на ПФК „Пирин 22“ спират финансирането на клуба

Георги Спасов и Милен Стефанов, мажоритарни собственици на ПФК „Пирин 22“ АД, няма повече да финансират „Пирин“.

В официална позиция Стефанов и Спасов съобщават до обществеността и всички фенове, че са уведомили кмета на Благоевград – Методи Байкушев, за намерението им да спрат  финансирането на клуба.

Причините са основно финансови загуби, които двамата собственици назовават по следния начин в изявлението си:

След години усилия, отдаденост и значителни вложени ресурси, стигнахме до извода, че продължаването на тази ангажираност вече оказва негативно отражение върху основната ни бизнес дейност и личния ни баланс.

Въпреки това, нашата отговорност към клуба и хората, които го обичат, ни задължава да останем ангажирани с осигуряването на нормалното функциониране на ПФК „Пирин 22“ до намирането на устойчиво решение, посочват мажоритарните собственици.

Те заявяват, че до края на 2025-а ще продължат да подпомагат клуба с цел да се гарантира стабилност и нормален спортен ритъм.

Ето и вариантите, които предлагат Стефанов и Спасов:

Акциите, които притежаваме в дружеството, ще бъдат официално предложени на „ОФК Пирин“ ЕООД – в качеството му на миноритарен партньор в структурата на клуба. Решението относно евентуалното приемане и по-нататъшното управление на тези акции ще бъде изцяло в ръцете на Община Благоевград – кмета и Общинския съвет.

При наличие на потенциален инвеститор, готов да поеме управлението и развитието на клуба, незабавно сме готови да предоставим нашите дялове с моментален ефект.

Ако общината реши да приеме акциите, или бъде намерен нов инвеститор, ПФК „Пирин 22“ АД ще бъде предаден без каквито и да е задължения.

В завършек двамата мажоритарни собственици заявяват, че искат процесът да бъде прозрачен, спокоен и в интерес единствено на бъдещето на „Пирин“.

Припомняме, че през април 2023 Спасов и Стефанов предложиха общинският футболен клуб да стане акционер в частното акционерно дружество, като придобие безвъзмездно 10% (20 000 акции) и излъчи представител в борда на директорите.

Година по-късно управителят на ОФК „Пирин“ Петър Занев и клубният секретар Велислав Елезов подадоха оставки.

През април 2025 Спасов каза, че кани феновете на „Пирин“ да излъчат представител, на когото да бъдат подарени акциите на клуба, а пред февруари треньорите Иво Тренчев, Станислав Бачев и Антон Иванов напуснаха.

Днес по време на една от комисиите към ОбС бе разгледано предложение на кмета.

Заявление за напускане на клуба от името на управителя му – Костадин Петров, бе подадено в началото на месеца и на негово място кметът предлага вр. и. д. да бъде Венко Попов.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам