НачалоБлагоевград"Лятна Филмомания под звездите" в Банско в памет на Петър Атанасов

"Лятна Филмомания под звездите" в Банско в памет на Петър Атанасов

Започна лятното издание на Банско Филм Фест – „Лятна Филмомания под звездите” 2018.

Тази година събитието е посветено на доайена в алпинизма и организатор на филмовите фестивали – Петър Атанасов, който почина преди дни.

По време на краткото откриване, заместник-кметът Ивайло Ръхов изказа съболезнованията на общинското ръководство относно загубата и изтъкна ключовата роля на Атанасов за развитието на планинарската култура и общност. И ето, че неговото дело продължава да живее.

Площад „Никола Вапцаров” в курорта отново демонстрира своето гостоприемство, като до 28 юли, ще домакинства излъчването на най-интересните ленти, посветени на планината и екстремните спортове. Общо 12 филма от 9 страни са включени в програмата.

Филмовите ленти представят Гренландия, Земята на Кралица Мод в Антарктида, река Ганг в Индия, както и най-интересните катерачни обекти в Северна Америка, Банско и Пирин. Прожекциите започват в 21 часа, а входът е свободен.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам