НачалоБлагоевградКонкурс-рецитал „За да я има България“ организират в Благоевград по случай 3...

Конкурс-рецитал „За да я има България“ организират в Благоевград по случай 3 март

Конкурс-рецитал „За да я има България“ ще се проведе на 25 февруари от 10:30 часа в Общински младежки дом – Благоевград. Инициативата е по повод Освобождението на България от турско робство и Националния празник – 3 март, и включва индивидуални и групови изпълнения на произведения от български автори.

Целите на конкурса са да се съхрани и популяризира българската поезия и националното самочувствие у младите хора, както и да се стимулира интересът към българската поезия и автори.

В конкурса участват индивидуални и групови изпълнители на възрожденска поезия, възрожденски песни и произведения на български автори, които изключват възрожденския период.

Изпълненията се оценяват от жури, което класира участниците, а наградените участват в тържествен концерт-рецитал.

В първото издание през 2015 година се състезаваха над 70 млади изпълнители, а през тази година, за второто издание, участниците ще бъдат повече.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам