НачалоКюстендил"Кюстендил - непреходни образи на духовност и просвещение" представят в навечерието на...

„Кюстендил – непреходни образи на духовност и просвещение“ представят в навечерието на 24 май

„Кюстендил – непреходни образи на духовност и просвещение“ е заглавието на изложбата, която представя Община Кюстендил на централната градска алея в навечерието на 24 май.

Кюстендилци и гости на града ще могат да разгледат близо 80 фотографии и документи, част от личната колекция на историка и почетен гражданин на Кюстендил д-р Румен Манов. Някои от материалите и информацията към тях са публикувани неотдавна в неговите книги „Приказка за Кюстендил“ и „Приказка за България“, а други се представят за първи път.

Всички материали в изложбата са специално селектирани и любезно предоставени от д-р Румен Манов и имат за цел да представят Кюстендил и неговата непреходна роля на културно-просветно средище в годините след Освобождението. Сред фотографиите са представени личности, сгради и събития, обвързани с образователната и просветната дейност в региона, както и някои документи с национална значимост.

Изложбата се реализира от отдел „Култура и духовно развитие“ на Община Кюстендил. Нейното официално откриване ще бъде на площад „Велбъжд“, когато ще бъде отбелязан Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам