Наталия Киселова е оптимист, че пленарната седмица ще започне с кворум в НС.
Тя каза, че е на посещение в Кърджали, защото докато е председател на НС, изпълнява задълженията си.
Миналата седмица е урок за всички нас, че трябва въпросите, които ни вълнуват, трябва първо да се обсъдят в ССУ и след това да се търсят медиите, коментира Киселова, която отрече да има напрежение сред партньорите във властта.
Това, което има да се казва в ССУ, ще бъде казано, добави Киселова, а после контрира сама себе си с думите:
Идеята е да се изкажат неща и да се преодолеят неща, които притесняват колегите.
На въпроса за оставката ѝ, тя каза на медиите: „Следващ въпрос“.
Киселова увери, че всяка седмица във вторник се правят срещи в ССУ.
А за думите на Бойко Борисов по неин адрес, Киселова заяви, че не е обидена, но не пожела да говори лично за лидера на ГЕРБ, а коментира:
Всеки от нас с личното си поведение трябва да помага да гради държавността, а не да се разгражда.
„Утре ще има пример да се покаже, че НС работи и въпросите от дневния ред ще бъдат от значение. Бюджетът е най-важният. Лидерите на партиите ще отговорят дали има преформатиране във властта. Въпросът за стабилността трябва да надделява над партийния популизъм“, каза Киселова.

