Каратеките от КБИ „Петромакс” вицешампиони на първенството в Троян

На 25-и февруари в спортна зала „Чавдар” в Троян се проведе първото състезание от официалния спортно-състезателен календар на БНФК (Българската Национална Федерация Карате) – Националното първенство за възрастова група мъже и жени. Домакин на първенството бе Карате Клуб „Атнес” – Троян, а организатор БНФК.

Приветствие към състезателите и публиката направи вицепрезидентът на федерацията - сенсей Русалин Русалинов. Кметът на Община Троян Донка Михайлова и главният архитект на града бяха официално наградени от вицепрезидента с плакети за техния принос към развитието на този вид спорт, както и за това, че 3-та година по ред Троян е домакин на първенството.

Каратеките на КБИ „Петромакс” - гр. Плевен станаха вицешампиони на първенството – втори в комплексното крайно класиране по медали – със завоюваните 2 златни, 3 сребърни и 3 бронзови титли.

Чудесно представяне направиха следните членове на клуба: При дисциплина кумите индивидуално: В категория до 75 кг Вицешампион стана Ивайло Петков, а на 5-о място се класира Реджеб Асков. В Категория до 50 кг с бронзов медал се окичи Десислава Найденова - /възпитаничка на СУ „Г. Бенковски” – Плевен – със спорт карате/ В категория до 68 кг. финалът бе клубен - Шампионска титла заслужи Александра Митева, а съотборничката й Ивелина Владимирова /друга възпитаничка на СУ Бенковски/ стана втора – Вицешампионска титла.

При дисциплина ката индивидуално вицешампион стана Гергана Витанова. При отборните дисциплини, клуба също пожъна успехи. Жените станаха 3ти на кумите отборно – Александра Митева, Ивелина Владимирова и Десислава Найденова се окачиха с брнзови медали.

Отборът на клуба за дисциплина ката индивидуално в състав от Александра Митева, Тина Теофилова и Гергана Витанова извоюваха Шампионската титла. Мъжете станаха трети на кумите отборно – бронзовите медалисти са Илия Илиев, Ивайло Петков, Йордан Борисов, Петър Иванов и Реджеб Асков.