Две бързи полицейски производства са образувани през изминалото денонощие на територията на областите Кюстендил и Дупница след установени сериозни нарушения на Закона за движение по пътищата.
При проверка в района на село Жиленци пътни полицаи са спрели за инспекция 43-годишен мъж, управлявал лек автомобил „Ленд Роувър“. Тестът с техническо средство е отчел наличие на 1.41 промила алкохол в издишания от водача въздух.
Нарушителят е дал кръвна проба за химически анализ, а превозното средство е иззето от органите на реда с протокол за доброволно предаване.
Случаят е докладван на прокуратурата и работата по него продължава в Районното управление в Кюстендил.
Междувременно служители на полицията в Дупница са установили друг нарушител при проверка на лек автомобил „Форд“ на улица „Бузлуджа“. Спреният за проверка водач е представил пред униформените неистинско свидетелство за управление на моторно превозно средство, за което се твърди, че е издадено от органите в Гърция.
По случая е образувано бързо производство в РУ Дупница и е уведомен дежурен прокурор.

