НачалоКюстендилИзмамиха дядо с 1000 лв. за климатик в Кюстендил, посрещнал измамниците в...

Измамиха дядо с 1000 лв. за климатик в Кюстендил, посрещнал измамниците в дома си

90-годишен мъж от Кюстендил е измамен и се е разделил с 1000 лв.

Той получил предложение по домашния си телефон да му бъде доставен климатик с много добри параметри и на много изгодна цена.

Възрастният човек съобщил адреса си, посрещнал „доставчика“, дал парите и след като не получил климатика, осъзнал че е измамен.

Подал е жалба в полицията в Кюстендил.

Телефонните предложения за печалби, награди, изгодни покупки винаги крият риск да бъдат измамени гражданите.

Най-честите жертви на телефонна измама са възрастни хора, като им се съобщава за тревожни събития с техни близки хора и разрешаването на проблема изисква много пари.

„Не се доверявайте на обаждания както за получаване на награди, изгодни покупки, така и не вярвайте на тревожни телефонни информации. Не давайте пари на ръка!“, призовават от ОДМВР – Кюстендил.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам