НачалоРегиониИзложба на автентични оръжия в Кюстендил отбелязва Националния празник

Изложба на автентични оръжия в Кюстендил отбелязва Националния празник

Народно читалище „Ген. Вл. Заимов 2013“ в Кюстендил кани жителите и гостите на града на специална изложба, посветена на Националния празник на България – 3 март.

Експозицията ще бъде открита на 5 март и ще бъде достъпна за посещение от 10:00 до 16:00 часа в сградата на Възрожденското училище.

Изложбата ще представи оригинални оръжейни системи и хладни оръжия от периода на националноосвободителните борби и Руско-турската освободителна война. Посетителите ще могат да видят автентични експонати от времето между 1800 и 1895 година, запазени с оригиналните си части и механизми. Оръжията са част от личните колекции на членовете на Дружество „Традиция“ и представляват ценни свидетелства за военната история на България и за героизма на борците за свобода.

Събитието дава възможност не само да се докоснем до значими исторически артефакти, но и да отдадем почит към подвига на онези, които са извоювали свободата на отечеството. В навечерието на 3 март изложбата напомня за значението на свободата, смелостта и родолюбието, които стоят в основата на българската национална идентичност.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам